Napisz do nas,
poradzimy!
Dziękujemy,
Już wkrótce skontaktujemy
sie z Tobą!

Odszkodowania
za wypadki za granicą

Polscy obywatele, którzy doznali obrażeń ciała w wyniku wypadków mogą występować o odszkodowania w Polsce lub na terenie kraju, gdzie do wypadku doszło. Efekty uzyskanego odszkodowania w obydwu przypadkach są identyczne ! Mniej problemów i zdecydowanie taniej jest przeprowadzić ten proces w Polsce. Umożliwiono to nam wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Wypadek komunikacyjny w Szwecji

Szwecja jest krajem przyjaznym – o czym wiedzą bywalcy i przebywający tu Polacy. Jednak jeśli chodzi o odszkodowania bez pomocy odszkodowanie będzie nie zadawalające. Podstawą prawną jest Ustawa o szkodzie komunikacyjnej (Trafikskadelag (1975:1410)).

Gdy sprawca nie jest znany lub sprawca nie posiadał ubezpieczenia obowiązkowego o odszkodowanie występuje się do Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Komunikacyjnych Działających w Szwecji (Trafikförsäkringsföreningen – TFF). To instytucja, która jest odpowiednikiem Funduszu Gwarancyjnego w Polsce. Cały proces odszkodowawczy jest prosty dla osób, które nie oczekują dużych odszkodowań.

Komu należne odszkodowanie ?

Prawo do odszkodowania ma pasażer, kierowca, rowerzysta lub pieszy – jeśli byli poszkodowanymi. To potwierdzić musi Policja.

Za co odszkodowanie ?

Głównie za obrażenia ciała, ale także koszty i straty poniesione. Lekarz określa uszczerbek zdrowia w %, zaś ubezpieczyciel proponuje odszkodowanie. O właściwe kwoty trzeba jednak powalczyć. Najlepiej zlecić działania od początku, gdyż te na własną rękę kończą się sytuacjami bez wyjścia.

Wszystkie działania można prowadzić w Polsce. Takie oferuje nasza kancelaria. To mniej problemów, mniej zaangażowania i mniej kosztów gdyż nie jest ono prowadzone przed sądem. Oferując polubowne działania kierujemy roszczenie do reprezentanta w Polsce. Członkostwo Polski w UE daje takie możliwości.

Co robić w razie wypadku ?

Wezwać Policję i dopilnować aby w protokóle zawarte były wszystkie szczegóły wypadku.


En trafikolycka och ett olycksfall i arbetet. Sverige.

Polacker, som var inblandade i en trafikolycka i Sverige eller i en olycka i arbetet har rätt till skadeersättning. Vi erbjuder polacker återvinning av skadestånd utan att stå för kostnader och att lämna hemmet.