Napisz do nas,
poradzimy!
Dziękujemy,
Już wkrótce skontaktujemy
sie z Tobą!

Odszkodowania
za wypadki za granicą

Polscy obywatele, którzy doznali obrażeń ciała w wyniku wypadków mogą występować o odszkodowania w Polsce lub na terenie kraju, gdzie do wypadku doszło. Efekty uzyskanego odszkodowania w obydwu przypadkach są identyczne ! Mniej problemów i zdecydowanie taniej jest przeprowadzić ten proces w Polsce. Umożliwiono to nam wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Wypadek komunikacyjny w Holandii

Holandia to od lat kierunek wyjazdów Polaków do pracy. Wypadki komunikacyjne tu też się zdarzają. Czasem nie można takich sytuacji uniknąć, trzeba więc wystąpić o należne odszkodowanie . Odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczyciel sprawcy lub Holenderski Fundusz Gwarancyjny (Waarborgfonds Motorverkeer).


Ubezpieczyciel sprawcy z Polski – tu pomoc. Jeśli ubezpieczyciel sprawcy wypadku jest holenderski – są pewne bariery i problemy. Poszkodowany może dochodzić praw w Holandii, wynajmując i opłacając pełnomocnika (Advocaat). Ma także alternatywną formę: polubownie w Polsce, bez kosztów ‘z góry’, bez problemów z językiem, wykorzystując Konsulat Polski. To szybki i równie skuteczny sposób jak tradycyjny, sądowy w Holandii.

Komu należne odszkodowanie ?

Uczestnicy wypadku komunikacyjnego:


  • pasażerowie,
  • kierowcy - poszkodowani
  • piesi i rowerzyści - poszkodowani

Za co odszkodowanie ?

Za udokumentowane koszty i straty. Zgromadzona dokumentacja medyczna ma wpływ na kwotę odszkodowania – jak w większości krajów UE.

Co robić w razie wypadku ?

Bezwzględnie wezwać Policję. Dochodzenie musi wykazać brak winy uczestnika wypadku. Pasażer – jak wiadomo – z zasady będzie poszkodowanym. Nie czekając na zakończenie dochodzenia wskażemy jakie pozostałe elementy odszkodowania będzie można wykorzystać. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.


Verkeers- en arbeidsongeluk. Nederland.

Polen die aan een verkeersongeluk in Nederland hebben deelgenomen of aan een arbeidsongval, hebben recht op schadevergoeding. Wij bieden aan Poolse slachtoffers het terugvorderen van de schadevergoeding zonder openingskosten en zonder uw huis te verlaten.