Napisz do nas,
poradzimy!
Dziękujemy,
Już wkrótce skontaktujemy
sie z Tobą!

Odszkodowania
za wypadki za granicą

Polscy obywatele, którzy doznali obrażeń ciała w wyniku wypadków mogą występować o odszkodowania w Polsce lub na terenie kraju, gdzie do wypadku doszło. Efekty uzyskanego odszkodowania w obydwu przypadkach są identyczne ! Mniej problemów i zdecydowanie taniej jest przeprowadzić ten proces w Polsce. Umożliwiono to nam wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Wypadek komunikacyjny w Austrii

Polacy przebywający lub podróżujący po Austrii, biorący udział w wypadku komunikacyjnym mają prawo do odszkodowania. Prawo takie mają kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści.

Komu należne odszkodowanie ?

Uczestnikom wypadku komunikacyjnego, którzy nie byli uznani sprawcami. Warto dopilnować, aby do wypadku wezwana była policja oraz wynik postępowania był na korzyść uczestnika wypadku.

Za co odszkodowanie ?

Za poniesione koszty i straty. Zgromadzona dokumentacja ma to udokumentować. Medyczna ma największy wpływ na kwotę odszkodowania. Powinna być zgromadzona i kompletna.

Co robić w razie wypadku ?

Wezwać Policję. Austriacki Fundusz Gwarancyjny (Garantiefonds), którego reprezentuje Stowarzyszenie Firm Ubezpieczeniowych (Fachverband der Versicherungsunternehmungen Verkehrsopferschutz) przyjmuje odpowiedzialność m.in. w sytuacjach, gdy sprawca nie jest znany, zbiegł z miejsca wypadku lub nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Odszkodowania można dochodzić zlecając to miejscowemu adwokatowi lub korzystając z prawa jakie ma obywatel polski – wystąpić w Polsce do reprezentanta. Ta druga forma jest sprawdzoną i bardziej komfortową metodą, z efektem porównywalnym do postępowania przed sądem w Austrii.


Verkehrs- und Arbeitsunfälle in Österreich

Polen, die an einem Verkehrsunfall in Österreich oder an einem Arbeitsunfall beteiligt waren, haben das Recht auf Entschädigung. Wir bieten Polen die Realisierung des Rechts auf Entschädigung ohne Anfangskosten und ohne dass sie das Haus verlassen müssen.